Seo-Doctor_MainPic ייעוץ משפטי באינטרנט
Seo-Doctor_MainPic ייעוץ משפטי באינטרנט
פנייה לייעוץ אישי  מהם כללי הפרסומת החלים על עורכי דין?

  על עורכי הדין חלים כללי האתיקה והם מנחים עורכי דין בסוגיות שונות, לרבות בנושא השיווק והפרסום. שלא כמו בענפי תעסוקה אחרים, תחום השיווק והפרסום ככל שנוגע לעורכי דין מאז ומתמיד היה מוגבל ונוקשה, זאת בשים לב לקדמה הטכנולוגית וחוסר התאמת הכללים לטכנולוגיה המשתנה. 

  מהם כללי הפרסומת החלים על עורכי דין?

  בשנים האחרונות, החליטה וועדת האתיקה להסיר חלק מהמגבלות שחלו בעבר על עורכי דין בכל הקשור לפרסום. במאמר שלפניכם ניסינו לעשות קצת סדר בבלגן ולהביא לפניכם את הכללים המעודכנים בכל הקשור לשיווק פרסום עורכי דין וקידומם.

  תוכן עניינים

  #1 פרסום במגזינים, בעיתונות ובכתבי עת

  כל עוד הפרסום אינו מהווה פגיעה בכבוד המקצוע ניתן לפרסם אותו ובשים לב שהפרסומת מוגבלת לרבע עמוד ולפרסומת אחת באותו הגיליון.

  #2 פרסום ברשתות החברתיות ובאפליקציות

  מותר. עצוב או משמח, מועיל או מזיק, חלק נכבד מהיום שלנו מוקדש לרשתות החברתיות.

  לאור כך, ומאחר ופרסום בעידן הדיגיטלי הפך להיות דבר שבשגרה, עורכי דין רבים מפרסמים עצמם ברשתות החברתיות ופרסום זה מותר בכפוף לסייגים הבאים:

  • ללא הודעות פופ – אפ.
  • ללא פגיעה בכבוד המקצוע.
  • פרסום עורכי הדין לא יפורסם באתרים המכילים תוכן שאינו חוקי.
  • פרסום עורכי הדין לא יפורסם באתרים ובאפליקציות המיועדים לקטינים.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   #3 פרסום מודעת שיווקיות

   עורכי דין יכולים לשווק עצמם כאהבת נפשם לרבות התגאות בתפקידים משמעותיים, פעילויות מעוררות גאווה, פרסום מאמרים, ספרים, עבודות מחקר וכו' וזאת בכפוף לסייגים הבאים:

   • אין להזכיר תפקידים שיפוטים או מעין שיפוטיים.
   • אין להזכיר חברות בוועדה למנוי שופטים או חברות בוועדה מעין שיפוטית כל עוד עורך הדין מכהן בתפקיד.
   • אין להתייחס לעניין שכר הטרחה.
   • אין לעשות שימוש במלל הפוגע בכבוד המקצוע.

   #4 פרסום סרטוני וידיאו

   אחד מהכלים השיווקיים החזקים ביותר הינו פרסום סרטוני וידיאו. סרטונים מקצועיים וסרטוני תדמית בעבר היו אסורים. כיום הם מותרים כל עוד סרטון הווידאו כולל בתוכו תוכן המותר לפרסום באמצעות טקסט ובכפוף לסייגים הבאים:

   • הווידאו לא פוגע בכבוד המקצוע.
   • הווידאו אינו מטעה.
   • הווידיאו אינו מכיל תוכן המשמיץ חברים למקצוע (עורכי דין אחרים).
   • הווידאו מכיל תוכן הקשור לשירות אותו מציע עורך הדין.

   #5 פרסום שמות לקוחות ומכתבי המלצה

   במידה והלקוח נתן הסכמתו בכתב לתוכן הפרסום, לזמן הפרסום ולמיקום הפרסום, הנכם רשאים כחלק מפרסום ההצלחות של משרדכם, לפרסם את שם הלקוח.

   כמו כן, פרסום מכתבי המלצה (כל עוד אינו מטעה) מותר גם הוא. הרי תסכימו איתי שאין כמו מכתבי המלצה ותודה כדי למשוך את תשומת לב הגולשים המתעניינים בשירות שאתם מעניקים.

   # 6 משלוח הודעת תפוצה

   כידוע משלוח הודעות תפוצה (ניוזלטר) הינו אחד מהכלים האפקטיביים ביותר ויכול לשרת אתכם מאוד בשיווק המשרד שלכם.

   השינוי שחל בכללי הפרסומות מאפשר כיום לעורכי דין לשלוח ללקוחות המשרד וללקוחות פוטנציאלים ניוזלטר לרבות מידע אודות המשרד והכל בכפוף לקבוע בחוק הספאם.

   #7 קישורים

   בעבר עורכי דין יכלו לפרסם קישורים המובילים לאתרים של עורכי דין או אתרים משפטיים בלבד. כיום, עורכי הדין רשאים לפרסם קישור לכל אתר אינטרנט הנוגע לעיסוקו של עורך הדין.

   #8 פרסום מאמרים מקצועיים, ראיונות וניהול פורומים

   ניתן לפרסם ואף תמורת תשלום בתנאי שיצוין כי מדובר בפרסומת.

   #9 בחירת המפרסם הנכון

   מאחר שפרסום עורכי דין שונה מפרסום של כל בית עסק; עורכי דין כפופים לכללי אתיקה, חלקם מאוד זהירים בכבודם ונזהרים מאוד בלשונם ובאופן שבו הם מוצגים בדיגיטל – מומלץ לבחור בסוכנות פרסום עם ניסיון ספציפי בתחום.

   בקשו מהחברה שפניתם אליה דוגמאות לפרסום עורכי דין ושמות של לקוחות עורכי דין עמם תוכלו להתייעץ. הכירו את סוכנויות הפרסום הגדולות בישראל והוותיקות בישראל – זהר פישר, רובוס, אדי סוברי ואחרים ופעלו בתבונה.

   אז ברכות על השינוי וההתאמה לעידן הדיגיטלי. בניגוד לעבר בו עורכי הדין קידמו עצמם באופן מוגבל ועמדו בפני אסורים רבים, כיום ניתן לראות שכללי האתיקה פתחו בפני עורכי הדין אפשרויות חדשות, רבות ומגוונות לשווק עצמם.

   מדובר ללא ספק בהישג מרשים.

   *התוכן המופיע באתר Seo-Doctor אינו תחליף לייעוץ משפטי, חוות דעת משפטית או עצה והכוונה משפטית. העושה שימוש באתר, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו האישית.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף